Total look wciąż jest w modzie – komplety i garsonki też!

 
Total look to określenie na jednolitą kolorystycznie stylizację. Już od kilku lat takie zestawy pojawiają się na wybiegach. Co ciekawe, był okres, kiedy krytycznie wyrażano się o „komplecikach”. Zanim to jednak nastąpiło, szczególnie w modzie formalnej, królowały garsonki. W dzisiejszych czasach garsonki są nieco mniej popularne, ponieważ zastępują je damskie garnitury. Na tym przykładzie szczególnie widać bieg czasu w modzie damskiej – jak ewoluuje i odważnie czerpie z męskiej szafy.

 
Total look – co to właściwie jest

To kolorystycznie jednolita stylizacja. Aby ją stworzyć nie jest potrzebna garsonka czy damski garnitur. Jednak to oczywiste, że znacznie ułatwiają one zadanie.
Warto zaznaczyć, że total look niekoniecznie oznacza stylizację w jednym odcieniu danego koloru. Próbując wyobrazić sobie zestaw, w którym garsonka, jak i bluzka oraz buty byłyby w kanarkowo-żółtym odcieniu, śmiało można stwierdzić, że taka stylizacja zakrawałaby o kicz. Wyjątek stanowi czerń i biel, które rządzą się swoimi prawami.

Jak stworzyć stylizację total look?

Dużym ułatwieniem będzie posegregowanie garderoby kolorami. Wówczas prościej dobrać poszczególne elementy stylizacji, które mają się zgadzać pod względem kolorystycznym (pamiętając tym samym o umiarze). Szczególnie zaleca się tutaj łączenie odcieni pastelowych z intensywnymi, a także z tymi lekko „przydymionymi” barwami. Biorąc pod lupę wspomniany wyżej żółty zestaw, dobrym przełamaniem byłoby założenie pastelowo żółtej bluzki i butów w kolorze nude. Oczywiście można też zdecydować się na białe dodatki. Biel jest uniwersalna i często wycisza nawet bardzo krzykliwe stylizacje.
Nie można zapomnieć o dżinsowym total look’u. Takie zestawienia bywają naprawdę ciekawe i zazwyczaj wyglądają bardzo stylowo, szczególnie, kiedy łączymy różne odcienie jeansu, a odzież, którą nakładamy posiada charakterystyczne dla dżinsu łaty.

Gdzie świetnie spisze się total look? 

Jednolite zestawy, oparte o garsonkę czy damski garnitur, bardzo często wybierane są na formalne okazje. Komplet żakiet ze spódnicą już od lat zdaje się być bezpiecznym wyborem na rozmowę kwalifikacyjną czy specjalistyczną konferencję. To rozwiązanie, na które często stawiają pracownicy uniwersyteccy czy inne osoby, których profesja wymaga formalnego ubioru.


Damskie garnitury coraz częściej występują w kolekcjach. Wiosną – w pięknych żywych kolorach, a w sezonie zimowym w barwach jesieni, jak również w klasycznej świątecznej czerwieni. Oryginalność takiej stylizacji, a także wygoda (szczególnie dla miłośniczek spodni), sprawia, że nawet wśród gości weselnych pojawiają się kobiety w damskich garniturach. Zazwyczaj taki strój wyróżnia się spośród innych. To bardzo stylowy wybór.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl