Płaszcz wełniany – najlepszy wybór na zimę 

Jesień i wiosna to czas, kiedy kupując płaszcz można przede wszystkim skupiać się na jego wizualnych aspektach. Zimą zmagamy się jednak z większym chłodem, zatem przede wszystkim powinniśmy myśleć o zapewnieniu sobie ciepła i ogólnego komfortu. Powinniśmy również zadbać o to, aby w chwilach ocieplenia nadmiernie cię nie przegrzewać. Jak więc znaleźć złoty środek? Płaszcz z wełną jest kluczem do tej zagadki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Gruby płaszcz nie zagwarantuje Ci ciepła!

Często, złudnie, wydaje nam się, że im grubszy płaszcz kupimy, tym będzie nam cieplej. Nic bardziej mylnego. Wszystko tak naprawdę zależy od składu materiału, z jakiego został on uszyty. Kupując płaszcz z wełną w składzie, mamy pewność, że będzie on ciepły. Co więcej, nie musi być masywny, aby nas ogrzać, zatem będzie lżejszy od innych płaszczy. Warto również wspomnieć o zbalansowanej termoregulacji, jaką gwarantuje wełna. W wełnianym płaszczu, mimo tego, że będzie Ci ciepło, na pewno się nie spocisz się. Wszystko to zawdzięczamy zwierzęcemu pochodzeniu wełny.

Warto również nadmienić, że materiały z wyraźną przewagą włókien wełnianych są niezwykle trwałe. Takie materiały nie gniotą się, oraz nie zbierają kurzu, zatem zdecydowanie łatwiej utrzymać płaszcz z wełny w czystości, a co za tym idzie, może on posłużyć nam przez wiele lat.

Kilka słów o wełnie, która jest najczęściej stosowana w płaszczach

Mówiąc o wełnie, mamy najczęściej na myśli wełnę owczą. I nie jest to dziwne, ponieważ znaczna część ubrań (swetrów, płaszczy, ciepłych skarpet, nakryć głowy), wykonywana jest właśnie z materiałów zawierających właśnie runo owcze. Jednak nie jest to jedyna wełna, na którą warto zwrócić uwagę szukając płaszcza z domieszką wełny.

Inne typy wełny wykorzystywane w przemyśle odzieżowym:

  • ALPAKA (wełna z lamy),
  • ANGORA (wełna z królika),
  • KASZMIR,
  • MOHER (wełna z kozy),
  • oraz najtrwalsza i najcieplejsza WEŁNA WIELBŁĄDZIA.

Jak wybrać płaszcz, który będzie ciepły – dodatkowe wskazówki

Głównym wyznacznikiem powinien być materiał – zawartość wełny w płaszczu, zagwarantuje Ci ciepło w najchłodniejsze dni. Ciężko znaleźć płaszcze, które w składzie posiadają 100% wełny, jednak zadowalające właściwości będzie miał płaszcz, który zawiera nawet 50% wełny. Chociaż oczywiście im więcej, tym lepiej!

Teraz czas na dodatkowe elementy, na które powinnaś zwrócić uwagę, chcąc zapewnić sobie ciepło przy minusowej temperaturze.

Długość płaszcza

Im dłuższy płaszcz, tym na większej powierzchni ciała będzie Cię ogrzewał. Ochroni cię przed wiatrem i osłoni przed śniegiem.

Długość rękawa w płaszczu

Można spotkać się z modelami pudełkowych płaszczy, inspirowanymi latami 60, które posiadają rękawy o długości ¾. Chociaż wydaje się to niepraktyczne, wygląda niezwykle szykowanie. Zadbaj wówczas o ciepłe, długie rękawiczki, najlepiej również posiadające w składzie wełnę.

Sposób zapinania płaszcza

Im szczelniejsze zapięcie, tym więcej ciepła Ci gwarantuje. Zatem polecamy Ci płaszcze zapinane na zamek, często utrzymane są one w nowoczesnym stylu. Należy jednak nadmienić, że płaszcze zapinane na guziki, również świetnie utrzymują ciepło. Ostrożniej należy dokonywać zakupu płaszcza szlafrokowego. Zwróć uwagę na zapas materiału, który będzie się na siebie nakładał podczas wiązania. Im jest go więcej, tym lepiej.

 

Zobacz więcej - kurtki i paszcze zimowe - jeszcze więcej nowych modeli! 

Zielona kurtka dwuton

Producent: De Facto
Cena: 25,00 zł

Zielona kurtka

Producent: De Facto
Cena: 25,00 zł

Turkusowa kurtka kimono

Producent: De Facto
Cena: 25,00 zł

Czerwona kurtka kimono

Producent: De Facto
Cena: 25,00 zł
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl